تقویت مو

نازک شدن موها مشکلی است که معمولاً بعد از ۲۰ سالگی شروع می شود و ظاهر فرد را مسن تر می کند. بیشتر از یک سوم مردم دنیا با این مشکل مواجه هستند و مهم ترین علت این موضوع ارث و ژنتیک می باشد معمولا تقویت مو برای افرادی است که منطقه طاسی قابل مشاهده ای روی سرشان وجود ندارد و دچار کم تراکمی و کم حجمی تارموها هستند و همچنین خانم هایی که در اثر زایمان حجم و تراکم موهایشان کمتر شده است. 

برای مشاوره قبل و بعد از طریق واتساپ اقدام نمایید

انواع تقویت مو

امروز تقویت مو به روش های متعددی انجام می شود که در ادامه به برخی از رایج ترین انواع آن اشاره شده است.

تقویت مو به روش PRP

‏prps در واقع یک روش غربالگری خون است که به منظور جلوگیری از ریزش مو و رویش مجدد موها انجام می شود. در این روش فاکتورهای رشد پلاکت های خون و سلول های بنیادی که غیرفعال شده‌اند دوباره تحریک می شوند و از همین رو امکان رشد مجدد موها فراهم می شود. به طور معمول فرد باید بعد از انجام پی آر پی دو تا سه هفته بعد حداکثر ۲ ماه صبر کند تا نتایج مشاهده شود.

تقویت مو به روش مزوتراپی

روشی است که در آن تزریق مواد مغذی و معدنی مورد نیاز و همچنین ویتامین های مفید برای پوست بدن در ناحیه مورد نظر تزریق می شود.به این صورت، برای کسانی که دلیل ریزش گرفته شده و حتی رشد تعدادی از فولیکول های مرده مو نیز آغاز می شود.

تفاوت های اصلی دو روش مزوتراپی و prp

در حالی که PRP شامل چند تزریق پلاسما غنی شده است،مزوتراپی با تزریق مکرر ویتامین و پروتئین صورت می گیرد.

مزوتراپی روی لایه میانی پوست(مزودرم) انجام می شود اما روش PRP می تواند بر روی همه لایه ها انجام شود.

در مجموع روش PRP گران تر از روش مزوتراپی است.

هر جلسه درمان با PRP حدود یک ساعت زمان می برد در حالی که در روش مزوتراپی نیم ساعت زمان کافیست.

دوره درمان مزوتراپی سر،حدودا ده جلسه به فاصله هر سه هفته یکبار طول خواهد کشید.پس از این دوره،هرسال باید دو الی سه جلسه درمان تکرار شود.

تعداد جلسات پی ار پی ۳ جلسه و ماهی ۱ بار انجام می شود.

برای گرفتن بهترین نتیجه ممکن از هر یک از این روش ها،کار باید توسط یک کلینیک و تیم حرفه ای انجام شود.همچنین یک تیم حرفه ای انجام شود.همچنین یک تیم حرفه ای می تواند به شما در انتخاب بهترین روش درمانی مشاوره دهد و راهنمایی تان کند.

تقویت مو به روش هیرفیلر (Hair filler)

هیرفیلر آمپول تقویت کننده ای است که برای آسیب ها و ریزش مو بکار می رود. بدین صورت که باعث ضحامت مو شده، بطوزیکه باعث بهبود گردش خون می شود. و این امر موجب می شود که مواد لازم برای تغذیه فولیکول ها تامین شود و سرعت رشد را افزایش می دهد و در نتیحه از ریزش مو ها جلوگیری می کتد.
در چه مواردی هیرفیلر استفاده می شود:

  • افزاد با جنس موهای ضعیف و نازک
  • تقویت و رشد موها
  • به عنوان درمان مکمل برای رشد موها
  • برای افرادی که کاشت مو انجام داده اند
جلسات درمان با هیرفیلر:

مشکلات مو در افراد مختلف متفاوت است بنابراین افراد به یک روش درمانی پاسخ های متفاوت می دهند به این دلیل تنها پزشک معالج قادر خواهد بود در این امر شما را راهنمایی کند اما بطور معمول درمان با هیرفیلر دو هفته یکبار به مدت دو ماه می باشد

چگونگی تزریق:

تزریق هیرفیلر با استفاده از سوزن های بسیار ریزی در زیر پوست سر انجام می شود و احتیاجی به بیهوشی نیست. با استفاده از ژل های بی حسی بر روی مناطق تزریق درد احتمالی تزریق کاهش می یابد.

بهترین روش تقویت مو

به طور معمول انتخاب بهترین روش تقویت مو به شرایط فرد و مقدار ریزش مو بستگی دارد. هر کدام از روش های تقویت مو  نقاط ضعف و قوت مخصوص به خود را دارند. معمولاً پزشک با بررسی علت و مقدار طاسی مو، دسته بندی مو، کیفیت و کمیت تارهای مو، بررسی فولیکول های مو به شما پیشنهاد می دهد که چه روش هایی برایتان مناسب تر است.

همین الان از مشاوره قبل از استفاده کنید

 کافیه مشخصات خود را در فرم فوق پر کنید و منتظر تماس کارشناسان ما باشید

نکات مهم قبل از کاشت مو

پیش عمل کاشت نیاز به رعایت نکات و مواردی است که پزشک کلینیک کاشت مو آن ها در اختیارتان خواهد گذاشت
معمولا از بیماران خواسته می شود آزمایش خون برای موارد خاصی بدهند که در آن وجود بیماری های ویروسی بخصوص و همچنین انعقاد خون مورد بررسی قرار می گیرد. همچنین لازم است یک هفته پیش از کاشت مو از مصرف قرص های مکمل مانند ویتامین E ، قرصای آسپرین و همچنین مصرف الکل به منظور جلوگیری از رقیق شدن خون خوددرای نمایید