کاشت ریش و سبیل

یکی از مشکلات و معضلات در میان مردان ریزش، کم مویی و نداشتن ریش و سبیل است. این امر سبب عدم جذابیت و ناخوشایند جلوه دادن صورت آنان می شود. زیرا داشتن ریش و سبیل نماد مردانگی به شمار می رود. عدم وجود ریش و سبیل برای مردان حس اعتماد به نفس را در آنان کاهش می دهد. به همین دلیل اکثراً با ریزش و مشکلات مرتبط با آن اقدام به کاشت ریش و سبیل خود می کنند.از جمله مشکلات آن می توان به زخم و اسکار،جای بخیه – شکستگی ، عمل های جراحی- سوختگی و… اشاره نمود. کاشت ریش سبب کاهش استرس و افزایش اعتماد به نفس در میان مردان می شود. ما در این مقاله سعی کردیم تا نکاتی در خصوص کاشت ریش و نحوه انجام کاشت ریش را در اختیار شما قرار دهیم تا شما با اطلاعاتی دقیق تر و بهتر اقدام به انجام این کار نمایید. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

برای مشاوره قبل و بعد از طریق واتساپ اقدام نمایید

تفاوت های کاشت مو و کاشت ریش

برای انجام کاشت ریش ابتدا فولیکول های مو را از نواحی مورد نظر را جدا کرده و سپس در سطح صورت شکاف هایی در جهت رویش موهای ریش ایجاد می کنیم، فولیکول های جدا شده را به وسیله سوزن هایی ریز و نازک در داخل پوست صورت پیوند می زنیم.از مزایای این روش می توان به آسیب کم به فولیکول های مو و تراکم بالا و همچنین غیر طبیعی و عروسکی شکل نشدن کاشت ریش اشاره نمود.

روش های کاشت ریش

کاشت ریش معمولا با دو روش FIT یا FUT انجام می شود اما نتیجه کاشت با روش FUT نتیجه مطلوب تری دارد

کاشت ریش با روش FIT

در این روش از پانچ و انبرک های دستی برای برداشت فولیکول های مو و انتقال و کاشت آن بر ریش استفاده می شود.

کاشت ریش با روش FUT

در این روش نوارهایی از مو را از پس سر بر می دارند و آن را زیر میکروسکوپ خرد کرده و به واحدهای فولیکول مو تبدیل می کنند، سپس پوست صورت را سوراخ کرده و این واحدهای فولیکول را در آن نواحی قرار می دهند.

مراقبت های قبل و بعد از کاشت ریش

برای اینکه بعد از کاشت ریش نتیجه بهتری بگیرید باید نکات و مراقبت های خاصی را انجام دهید که در ادامه به بررسی برخی از این موارد می پردازیم. ابتدا موارد مراقبت های قبل از کاشت ریش را مورد بررسی قرار می دهیم.

مراقبت های قبل از کاشت ریش

در زمان تصمیم به کاشت ریش بهتر است قبل از انجام آن یک سری نکات را رعایت کنید تا تأثیر بهتری را به دست آورید. اولین قدم این است که فرد از سلامت کامل برخوردار باشد و به همین دلیل با انجام آزمایشات و معاینات از این امر اطمینان حاصل کنید. بهتر است قبل از انجام کاشت ریش استفاده از رقیق کننده خون، مصرف الکل و دخانیات در حدود دو هفته قبل از انجام کاشت ریش مجاز نمی باشد. سعی کنید شب قبل از انجام کاشت مو استحمام کنید، تا صورت به طور کامل تمیز باشد و احتمال عفونت کاهش یابد و همچنین به این علت که بعد از انجام کاشت ریش تا زمانی که دکتر اجازه ندهد، نمی توان دوش گرفت. مورد بعدی اینکه مصرف ویتامین ها و به خصوص ویتامین B و E را کنار بگذارید، زیرا مصرف آن ها احتمال خونریزی را بیشتر می کند. مورد بعدی عدم مصرف غذاهایی که حاوی سیر و پیاز هستند.

مراقبت های بعد از کاشت ریش

بعد از کاشت ریش مقداری التهاب و قرمزی در نواحی کاشت به وجود می آید. این موها پس از ۲ تا ۴ هفته شروع به ریزش نموده اما فولیکول مو در پوست باقی می ماند و بعد از گذشت چند ماه مجدداً رویش می کنند.
برای اینکه تأثیر بهتر و کاشت موفق تری داشته باشید رعایت نکاتی بعد از انجام کاشت ریش ضروری است. اولین مورد این است که بعد از انجام کاشت ریش نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرید و رانندگی کنید. موهای کاشته شده هنوز سست هستند و امکان دارد با دست کاری ممکن است کنده شود، به همین دلیل سعی کنید از دست کاری و ایجاد فشار بر ناحیه کاشت خودداری کنید. همچنین تا ۴۸ ساعت پس از کاشت ریش نباید به صورت آب بزنید، پس بهتر است از استحمام خودداری نمایید. با استفاده از سرم شستشو صورت خود را تمیز نمایید. استفاده از الکل و دخانیات نیز تا یک ماه پس از کاشت ریش همچنینان ممنوع است. نکته بعدی مراقبت پس از انجام کاشت ریش این است که در هنگام خواب، بهتر است رو به بالا بخوابید تا از ورم و التهاب در ناحیه زخم ها جلوگیری شود و زخم ها زودتر بهبود یابند.
مورد بعدی در زمینه تغذیه و رژیم غذایی است. پس از کاشت ریش بهتر است مصرف سبزیجات و میوه ها افزایش دهید، این امر موجب بهبود سریع تر زخم ها و جلوگیری از عفونت می شود. سعی کنید در طول روز مصرف مایعات و آب را افزایش دهید. زیرا در زمانی که بدن آب کافی داشته باشد خون رسانی را بهتر انجام می دهد و سبب بهبود زخم ها می شود و فولیکول های مو را تقویت می کند.

جمع بندی

ما در این مقاله تلاش کردیم تا نکاتی در زمینه کاشت ریش و روش های کاشت ریش در اختیار شما قرار دهیم تا شما با مطالعه مطالب آن با اطلاعات بیشتر و بهتر اقدام به کاشت ریش نمایید و در نتیجه کاشت موفق تری داشته باشید. قبل از انجام کاشت ریش و سبیل بهتر است ابتدا در مورد مناسب ترین روش کاشت تحقیق کنید و بعد بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

همین الان از مشاوره قبل از استفاده کنید

 کافیه مشخصات خود را در فرم فوق پر کنید و منتظر تماس کارشناسان ما باشید

نکات مهم قبل از کاشت ریش

پیش عمل کاشت نیاز به رعایت نکات و مواردی است که پزشک کلینیک کاشت مو آن ها در اختیارتان خواهد گذاشت
معمولا از بیماران خواسته می شود آزمایش خون برای موارد خاصی بدهند که در آن وجود بیماری های ویروسی بخصوص و همچنین انعقاد خون مورد بررسی قرار می گیرد. همچنین لازم است یک هفته پیش از کاشت از مصرف قرص های مکمل مانند ویتامین E ، قرصای آسپرین و همچنین مصرف الکل به منظور جلوگیری از رقیق شدن خون خوددرای نمایید