کاشت مو

داشتن موهای پر پشت و زیبا برای همه افراد اهمیت زیادی دارد و از فاکتورهایی است که موجب افزایش جذابیت و زیبایی ظاهری می شود. اما به هر حال عوامل زیادی روی ریزش مو تاثیر دارند و ممکن است علی رغم مراقبت های مختلف موها بعد از مدتی با افزایش سن دچار ریزش شوند. در این شرایط بهترین روش برای بازگرداندن ظاهر جذاب گذشته، استفاده از خدمات کاشت مو است. روشی که بار دیگر موجب پر پشت شدن موهای شما می شود و جوانی و زیبایی را به چهره تان برمی گرداند. در این مقاله می توانید با هر آن چیزی که لازم است در مورد کاشت مو بدانید آشنا شوید.

برای مشاوره قبل و بعد از طریق واتساپ اقدام نمایید

کاشت مو چیست؟

ریزش مو به دلایل مختلفی اتفاق می افتد. اما به هر حال بسیاری از افرادی که با این مشکل مواجه می شوند، از این شرایط ناراضی هستند و به دنبال راهی برای ترمیم موها و تغییر دادن این شرایط هستند. با استفاده از دانش و تکنولوژی جدیدی که امروزه در زمینه کاشت مو وجود دارد، این مشکل به راحتی برطرف شده است. در این روش می توان موی طبیعی را جایگزین قسمت های ریخته مو کرد و نگرانی ناشی از ریزش مو و کم شدن تراکم مو را کاهش داد. در واقع کاشت مو یک روش جدید و مدرن درمانی برای جایگزین کردن موی از دست رفته است. در عمل کاشت مو با استفاده از متد مختلف موها را در قسمتی از سرکه دچار ریزش شده است جایگزین می کنند.

علل ریزش مو

انواع روش های کاشت مو

کاشت موی سر با توجه به میزان تراکم و ریزش مو انجام می شود. درواقع هر فرد باید با توجه به شرایطی که دارد زیر نظر متخصص بهترین روش را برای کاشت موی خود انتخاب کند. امروزه کاشت موی سر به شیوه های متنوعی انجام می شود. از جمله روش های کاشت مو عبارت اند از:

کاشت مو FUT

کاشت مو FUT

یکی از رایج ترین روش های کاشت مو روش FUT است. در این روش بعد از بی حسی موضعی یک قسمت از پشت سر را به عنوان فلپ در نظر می گیرند و از آن بخش برای برداشت مو استفاده می کنند. در نهایت قسمتی که مو از آن جا برداشته شده را بخیه می زنند. طول فلپ در این روش چند سانت است که پزشک فلپ را برداشته و با میکروسکوپ های پیشرفته به واحدهای فولیکولی تقسیم می کند و بعد در قسمت ‌های طاسی سر کاشته می ‌شود.

کاشت مو FIT

در این روش گرافت مو به طور پراکنده و جداگانه از بانک موی سر توسط پانچ های مخصوص جدا می شود به صورتی که هیچ گونه زخمی بر جا نمی گذارد و این گرافت ها به صورت مستقیم در محل کاشته می شوند.

کاشت مو BHT

کاشت مو BHT

این روش کاشت برای افرادی استفاده می ‌شود که در قسمت سرشان موی کافی برای برداشتن وجود نداشته باشد. زمانی که فرد برای کاشتن مو به مراکز تخصصی و فوق تخصصی مراجعه می کند کارشناسان ابتدا سوابق پزشکی بیمار حجم مو در ناحیه کاشت را بررسی می‌کنند. سپس در این روش مو از قسمت های مختلف بدن مانند ریش، ناحیه شکم و سینه برداشته می‌شود و به موی سر کاشت می شود. این روش به عنوان کاشت مو زنان مورد استفاده قرار نمی گیرد و معمولا تنها برای مردان مناسب است.

کاشت مو STU

کاشت مو SUT

یکی از جدیدترین و بهترین روش های کاشت مو که درواقع بدون هیچ گونه جراحی و برش انجام می شود، از همین رو دیگر هیچ گونه جای زخمی در محل کاشت ایجاد نمی شود. مهم ترین دلیل برتری این روش کاشت نسبت به سایر روش های کاشت مو سرعت و دقت زیاد آن است. در این روش تعداد برداشت مو خیلی بیشتر از مدل های دیگر است، به طوری که حجم و رویش طبیعی مو بسیار بالا بوده و قابل تشخیص نمی باشد. برخی معتقد هستند که یان روش بهترین روش کاشت مو است زیرا هیچ مویی هدر نخواهد رفت و موی سر طبق سلیقه فرد می ‌تواند کاشته شود.

کاشت مو BHT

کاشت مو ترکیبی

کاشت مو به روش ترکیبی (Combined method) ، همانطور که از نامش پیداست ترکیب روش های FIT ، FUT می باشد و این روش برای کسانی مناسب است که منطقه طاسی وسیعی دارند که در این روش بالاترین تعدادی که می شود از بانک موی یک فرد برداشت شود را در اختیار داریم بنابراین در روش ترکیبی این امکان وجود دارد که کل طاسی فرد در یک جلسه پوششی داده شود.

کاشت مو STU

کاشت مو سوپر ترکیبی

در واقع استفاده از روش های FIT، FUT، BHT به صورت همزمان می باشد که قبلا به طور کامل توضیح داده شده اند. این روش برای افرادی مناسب است که موی آنها در قسمت پشت سر کم تراکم بوده و قابلیت پوششی قسمت طاسی افراد را ندارند بنابراین علاوه بر روش ترکیبی برای این عزیزان از موهای بدن برای تراکم بیشتر استفاده می کنیم.

کاشت مو میکروگرفت

در این روش علاوه بر اجرای مراحل برداشت در روش SUT ، در مرحله کاشت نیزاز دستگاه ایمپلنتر در سایز میکرو استفاده می شود که این کار باعث می شود بتوان تعداد گرفت بیشتری در یک سانتی متر مربع کاشت کرد که این امر تراکم دوبرابری را نسبت به روش های قبلی در پی دارد و همچنین ظرافت کاشت را تا حد زیادی بالا می برد.

مراحل کاشت مو

به طور کلی کاشت مو در چند مرحله انجام می شود اما استفاده از امکانات پیشرفته پزشکی برای دستیابی به نتیجه مطلوب کاشت کافی نیست ، تجربه و مهارت پزشک در استفاده از این امکانات و انتخاب برترین  روش های کاشت مو در کنار رعایت تمام موارد بهداشتی در این فرایند نقش مهمی دارد. روش های ماشت مو بسیار متفاوت است ،گرچه شما به عنوان فرد متقاضی این مکان را دارید که روش کاشت خودتان را انتخاب کنید اما بهتر است این امر مهم را به پزشک خود واگذار کنید. بهترین زمان برای کاشت مو از سن ۲۵ سال به بالااست. اما قطعا نوع ریزش موی سر تاثیری مستقیمی برای زمان کاشت افراد دارد، که پزشک متخصص شما را راهنمایی می کند.

مراحل کاشت مو در روش های مختلف متفاوت است اما به صورت کلی مراحل به شرح زیر می باشد:
۱. آنالیز و اسکن پوست سر و طراحی لیزری خط مو

اسکن اولیه پوست و موی سر مرحله بسیار مهمی در انجام کاشت مو می باشد تصمیم گیری برای مراحل بعدی وابسته به نتایج و بررسی های این مرحله می باشد.

در کلینیک تخصصی رادین از دستگاه ۳d scanner برای این کار استفاده می شود
بعد از اسکن و آنالیز موی افراد نتایج مفیدی حاصل می شود که تاثیر بسزایی در کیفیت کاشت مو دارد در زیر به برخی از این نتایج اشاره می کنیم:
۱.اندازه گیری وسعت طاسی افراد و شخصی کردن تعداد گرفت های لازم به منظور ایجاد تراکم بیشتر
۲.اندازه گیری و ترمیم خط موی کاملا طبیعی با به کار گیری دستگاه لیزری
۳.انالیز منطقه برداشت به منظور مشخص کردن حداکثر تعداد گرفت ها
۴.بررسی ویژگی های مختتلف پوست سر هر فرد مانند چربی ، خشکی ، رطوبت ، خاصیت کشسانی پوست
۵.بررسی فولیکول ها و تعیین بهترین منطقه برداشت از سر
۶.بررسی تعداد ریشه های موجود در هر فولیکول موی فرد
۷.بررسی عمق و طول ریشه ها
۸.بررسی میزان خونرسانی پوست سر هر فرد به منظور روند بهتر بهبود زخم ها
۹.اندازه گیری موهای سفید و سیاه منطقه برداشت به منظور کاشت بیشتر موهای سیاه افراد
۱۰.تشخیص احتمالی بیماری های پوستی افراد

دستگاه-3d-scanner

دستگاه ۳d scanner

دستگاه-نیدل-فری-اینجکشن

دستگاه نیدل فری اینجکشن

۲. استریل و ضد عفونی کردن پوست سر

استریل و ضد عفونی کردن محل عمل از اقدامات اولیه تمامی عمل های جراحی و زیبایی می باشد که این کار به منظور از بین بردن آلودگی و میکروب های موجود در محل می باشد.

۳. بی حس کردن پوست سر

با بی حس کردن پوست سر افراد حین کاشت دردی احساس نمی کنند در کلینیک رادین برای بی حس کردن سر از دستگاه نیدل فری اینجکشن (Needle free injection) استفاده می شود که این دستگاه بدون سوزن بوده و بی حسی را با فشار هوا به زیر پوست سر انتقال می دهد بنابراین افراد حین بی حسی درد ندارند همچنین احتمال آسیب رسیدن به فولیکول مو که حاصل بی حسی با سوزن است از بین می رود.

۴. خارج کردن فولیکول ها از منطقه برداشت

با توجه به روش انتخابی برای هر فرد این مرحله در هر شخصی متفاوت است که پیشتر روش های برداشت مو به طور کامل توضیح داده شده است.

۵. ذخیره و آماده سازی فولیکول های استخراج شده (به فولیکول ها بعد از آماده شدن برای کاشت گرفت گفته می شود.)

در این مرحله فولیکول های استخراج شده به اساس تعداد ریشه های هر فولیکول دسته بندی می شوند و این فولیکول ها در مایع نگهدارنده تشکیل شده از سلول های بنیادی خود بیمار نگهداری می شود. این کار باعث تقویت و حفظ ساقه ریشه ها می شود و در نتیجه ضخامت موهای کاشته شده بیشتر می شود.

۶. کاشت گرفت ها در مرحله بی موی سر

مرحله کاشت مو با استفاده از میکروسکوپ با بزرگنمایی ۲۰ برابر انجام می شود که در نتیجه می توان تعدادگرفت بیشتری در یک سانتی متر مربع کاشت کرد که منجر به متراکم تر شدن موهای کاشته شده می شود.

هزینه پیوند موی طبیعی و عوامل موثر بر هزینه

بهترین روش کاشت مو معمولا روشی است که با توجه شرایط فرد تعیین شود. هر یک از انواع کاشت مو هزینه متفاوتی دارند و. از طرف دیگر مقدار تراکم مو، تکنیک و تجهیزات مورد استفاده در کنار تعداد گرفت های استخراج شده برای اهدا و همچنین مقدار فضایی که قصد دارید موی آن قسمت را کاشت کنید در کنار کلینیک کاشت مو همگی روی قیمت کاشت موی شما تاثیر می گذارد.

کاشت در ناحیه گردی بالای سر (vertex)

در کلینیک تخصصی رادین در قسمت vertex نیز کاشت انجام می شود اما باید در نظر داشته باشید که به دلیل خونرسانی کمتر در این ناحیه و همینطور تجمع هورمون های جنسی در این قسمت گیرایی پیوند گرفت های کاشته شده نسبت به جلوی سر کمتر می باشد.

توصیه های قبل از کاشت مو

بعد از مراجعه افراد جهت مشاوره و معاینه کاشت مو توصیه هایی توسط پزشک کلینیک رادین به منظور آمادگی عزیزان جهت کاشت مو به افراد داده می شود که در اینجا به برخی از مهم ترین این توصیه ها اشاره می کنیم:

علاوه بر تمامی نکات گفته شده مشاوران کلینیک تخصصی رادین شمارا تنها نمی گذارند و شما میتوانید تمامی سوالات خود را در رابطه با کاشت با مشاورتان مطرح کنید و تا رسیدن به نتیجه دلخواه و نهایی از همراهی و راهنمایی مشاوران ما استفاده کنید.

آزمایشات لازم قبل از عمل کاشت

در صورتی که شما کاندید عمل کاشت مو باشید باید چند روز قبل از عمل آزمایش های زیر را به صورت ناشتا انجام دهید:

CBC Diff_HIV Ab_Hbs Ag

Hcv Ab_PT_PTT_Fbs

HbA1C_ALT_AST_Alkp_BT_CT

Covid19 test IgG_Covid19 test IgM

مراقبت های بعد از کاشت مو

مراقبت و نگهداری از موهای کاشته شده بسیار مهم است بنابراین افراد باید با دقت و حوصله به تمامی مراقبت ها توجه نمایند در اینجا به تعدادی از مهم ترین های این موارد اشاره می کنیم:

استراحت کردن 45 درجه بعد از کاشت مو

جمع بندی نهایی

کاشت مو یک فرآیند سریع و راحت برای پرپشت کردن موهای سر است و امروزه به روش های مختلف و با استفاده از تجهیزات مدرنی انجام می شود. درصد نتیجه بخش بودن کاشت مو امروزه بسیار بیشتر از گذشته است و بسیاری از خانم ها و آقایان می توانند بعد از ۲۵ سالگی از این روش استفاده کنند.

همین الان از مشاوره قبل از استفاده کنید

 کافیه مشخصات خود را در فرم فوق پر کنید و منتظر تماس کارشناسان ما باشید

نکات مهم قبل از کاشت مو

پیش عمل کاشت نیاز به رعایت نکات و مواردی است که پزشک کلینیک کاشت مو آن ها در اختیارتان خواهد گذاشت
معمولا از بیماران خواسته می شود آزمایش خون برای موارد خاصی بدهند که در آن وجود بیماری های ویروسی بخصوص و همچنین انعقاد خون مورد بررسی قرار می گیرد. همچنین لازم است یک هفته پیش از کاشت مو از مصرف قرص های مکمل مانند ویتامین E ، قرصای آسپرین و همچنین مصرف الکل به منظور جلوگیری از رقیق شدن خون خوددرای نمایید